Все про процентні ставки в МФО — що потрібно знати про кредит онлайн?

чашка

Кожна мікрофінансова організація самостійно вибирає процентну ставку та порядок її нарахування згідно з власною політикою. Тому перед тим як звернутись по той самий онлайн-кредит під 0,01% на день варто дізнатись про всі умови. Також потрібно розуміти, яким чином нараховуються процентні ставки та чого очікувати від співпраці з МФО.

Як розраховуються процентні ставки?

Розрахунок варіюється залежно від політики конкретної МФО. Однак у загальному випадку розрахунок відсотків ґрунтується на кількох ключових факторах.

Надавач послуг встановлює свою ставку, яка визначає, який відсоток суми кредиту нараховуватиметься як плата за використання позикових коштів. Процентна ставка може бути фіксованою або змінюваною залежно від умов договору.

 • Спосіб нарахування відсотків. Компанія в праві застосовувати різні способи розрахунку відсотків. Наприклад, це може бути простий відсоток (нарахування тільки на основну суму кредиту) або складний відсоток (нарахування як на основну суму кредиту, так і на вже нараховані відсотки).
 • Строк. Тривалість кредитного періоду також впливає на розрахунок відсотків. Що довший строк, то більше відсотків буде нараховано за використання позикових коштів.
 • Метод погашення. Існують різні методи закриття кредиту, як-от ануїтетні платежі (рівні платежі протягом усього строку) або диференційовані платежі (платежі, що зменшуються з часом). Залежно від обраного методу погашення сума відсотків може бути розподілена за періодом по-різному.

Чи бувають безпроцентні позики та як працюють кредити під 0,01%?

Поняття “безвідсоткові позики” фактично не існує, оскільки будь-який кредит, навіть з дуже низькою процентною ставкою, передбачає наявність певної суми переплати з боку позичальника.

Кредити, що видаються, наприклад, під 0,01% на день, мають свої переваги, і нижче вкажемо, які саме.

 • Доступність і зручність. Бренди, що пропонують таку угоду, зазвичай прагнуть зробити фінансові послуги доступнішими для широкого кола людей. Це особливо корисно для тих, хто не має доступу до банківських послуг або не може отримати гроші в банку через відсутність кредитної історії або низький дохід.
 • Швидке схвалення та отримання коштів. Порівняно з традиційними банками процес отримання грошей від МФО значно простіший. Вони зазвичай вимагають мінімум документів і пропонують швидке опрацювання заявок.
 • Гнучкі умови. Організації часто пропонують гнучкі умови що дають змогу позичальникам обирати суму і термін кредиту. Це може допомогти ефективно планувати й керувати своїми фінансами.
 • Поліпшення кредитної історії. Погашення боргу в МФО вчасно і повністю може допомогти поліпшити кредитну історію позичальника. Це корисно для тих, у кого відсутня або зіпсована КІ.
 • Різноманітність цілей. Кредити можуть бути використані для різних цілей, включно з купівлею товарів або послуг, оплатою медичних витрат, освітою, ремонтом житла та багато іншого.

Чому МФО надають перший кредит під 0,01% на день?

 • Залучення нових клієнтів. Низький відсоток слугує ефективним маркетинговим інструментом, привертаючи увагу потенційних клієнтів, які шукають доступні та зручні фінансові послуги. Низька ставка передбачає привабливу пропозицію, яка приверне увагу людей, які не знайомі з конкретним брендом, щоб вони розглянули можливість взяття кредиту в цій компанії.
 • Оцінка сервісу. Так МФО здатне продемонструвати свою надійність і якість обслуговування. Клієнти мають можливість оцінити швидкість розгляду заявки, зручність сайту чи додатку, доступність підтримки та інші аспекти, які впливають на їхнє рішення продовжувати співпрацю з компанією у майбутньому.
 • Формування довіри. Якщо клієнт має позитивний досвід і своєчасно погашає кредит, це сприятиме подальшій співпраці з компанією та створенню довгострокових відносин.
 • Зниження витрат на рекламу. Замість витрачати значні кошти на рекламу та маркетинг кредитор може використовувати низьку відсоткову ставку як свій основний привабливий фактор. Це допомагає заощадити гроші, які потім спрямовуються на поліпшення умов обслуговування клієнтів, розвиток технологій і зниження операційних витрат.