Як ви зустрічаєте сезон светрів і гарбузових прянощів? Можливо, ви робите щось, чим можете насолоджуватися лише в цю пору року, наприклад, збираєте яблука. А може, ви дбаєте про власне самопочуття, коли погода змінюється — наприклад, додаєте до свого розкладу тренування у спортзалі?
Турбота про себе — це всі кроки та дії, які ви робите, щоб подбати про своє фізичне та емоційне здоров'я у найкращий для вас спосіб. Фізичні вправи, розмова з другом чи прибирання в домі — все це має значення.
А з огляду на зміни у вашому розкладі та особистих бажаннях і потребах, які можуть прийти з новим сезоном, те, що потрібно для турботи про ваше фізичне та емоційне здоров'я, також може змінюватися протягом року. Для натхнення щодо догляду за собою восени розглянемо наступні ідеї.
Дослідження показують, що перебування на свіжому повітрі у сонячну погоду може зменшити симптоми депресії, підвищити рівень щастя, покращити сон і зменшити невротизм, згідно з дослідженням, опублікованим у грудневому випуску 2021 року журналу «Journal of Affective Disorders».
Одягайтеся по погоді, вдягайте шар, який можна скинути й носити з собою, якщо ваше тіло нагрівається під час ходьби. Але багато людей вважають за краще проводити час на свіжому осінньому повітрі, ніж у теплу літню погоду.
Зміна будь-якої пори року може стати чудовим часом для генерального прибирання та підготовки особистого простору до наступних місяців.
Незалежно від того, чи це ваша кухня, вітальня, шафа чи гараж, осінь — це час прибрати літні речі й використати це як можливість позбутися непотрібних речей і звільнити свій житловий простір. Організація — це звичайна практика догляду за собою, яка допомагає більшості людей почуватися краще. Додайте теплих барв до вашої оселі — а на будь-які інтерʼєрні рішення ми залюбки дамо вам стільки, скільки треба.
Чистий, менш захаращений простір може допомогти зняти тривогу і стрес. Дослідження, опубліковане в червні 2015 року в журналі Sleep, показало, що люди з меншою схильністю до накопичення речей також повідомляли про кращий і спокійніший сон.
Оскільки типовий час відпусток наближається до завершення, це ідеальний момент, щоб почати або оновити свій список бажань.
Знайдіть час, щоб помріяти й уявити, чим би ви хотіли займатися колись, і запишіть список, до якого ви зможете час від часу звертатися. Прагнення до мети або мрії може заземлити вас, змусивши оцінити, де ви є сьогодні, і де ви хотіли б бути в майбутньому.
За даними Американської асоціації серця, наявність списку бажань може принести користь мозку і тілу, в тому числі стимулювати творчість, допомагати боротися із застоєм і тримати в фокусі те, що важливо для вас (замість того, щоб дозволити щоденним стресам і запланованим «треба» взяти гору над вами).
Почніть планувати своє осіннє меню. Вживання в їжу більшої кількості сезонних інгредієнтів, таких як яблука, гарбуз і груші, має переваги з погляду харчування, ціни та екології. Наприклад, одне дослідження показало, що броколі багатші на вітамін С, якщо купувати її у пік сезону, порівняно з броколі, купленою в інші пори року.
Скоро настане період светрів, і мало що є затишнішим, ніж м'який шар, схожий на кокон, у прохолодний день. Він не лише приємний на дотик, м'який і заспокійливий, але й здатен підняти настрій.
За даними Penn Medicine, носити одяг, в якому ми почуваємося добре, дуже корисно. Ідея полягає в тому, що якщо те, що ви носите, викликає радість, воно також викликає вивільнення дофаміну, гормону, який запалює центр винагороди в нашому мозку і змушує нас хотіти більше цього тригера.
Якщо ви щороку відраховуєте час до дня запуску гарбузового лате зі спеціями, насолоджуйтеся цим осіннім смаколиком, коли він з'явиться у найближчій кав'ярні (або спробуйте приготувати його вдома).
Його обмежена доступність дає нам привід з нетерпінням чекати. Дослідження показують, наприклад, що дефіцит мотивує і приваблює нас. Крім того, один лише запах такого напою може підняти вам настрій. Інші дослідження показують, що позитивні спогади, викликані запахом, можуть посилити позитивні емоції, зменшити стрес і зменшити запалення.