Internet Explorer не підтримується. Оновіть браузер або використовуйте інший.

Оновіть

UA creditplus
0 800 753 363 безкоштовно по Україні
0 800 753 363 (безкоштовні дзвінки по Україні)
Час роботи служби підтримки:
Пн-Пт: з 8:00 до 23:00
Сб-Нд: з 8:00 до 22:00

Чи йде Північна Корея до безготівкового суспільства?

безготівкові платежі

Немає нічого нового в тому, що багато країн активізують зусилля щодо переходу до безготівкового суспільства. Як приклад — Китай. Використання мобільних телефонів як способу оплати тут дуже поширене: від модних торговельних центрів до великих мережевих магазинів. Ресторани, книжкові магазини, кафе та навіть традиційні вуличні ринки або поодинокі торговці приймають мобільні платежі.

Подібні приклади можна знайти в наші дні в багатьох місцях по всьому світу. Але було б дивно почути, що одне з них — Північна Корея, найбільш ізольована країна у світі.

За даними сеульської інтернет-газети Daily NK, деякі жителі Північної Кореї явно використовують мобільні "кредити" як валюту й засіб комерційних транзакцій. Користувачі північнокорейського провайдера бездротового зв'язку Koryolink можуть насолоджуватися 200 хвилинами телефонних дзвінків на місяць, сплачуючи щоквартально 2850 північнокорейських вон.

Цікаво, що, згідно з джерелом, такі кредити підлягають обміну. І все більша кількість людей використовують їх як платіжний засіб або еквівалент готівки.

Ось як це працює. Щоб відправити суму іншій людині, користувач вводить перші три цифри номера відправника і номер телефону одержувача. Потім користувачі можуть відправляти суму за допомогою SMS.

Деякі люди використовують цей метод для переказу грошей у віддалені райони. Водночас у деяких регіонах, таких як провінція Північний Хамгьон, люди використовують метод для оплати товарів на вуличних ринках, у місцевому масштабі відомих як Чангмаданг.

Оскільки джерела, цитовані Daily NK, знаходяться всього в декількох провінціях, неясно, наскільки розповсюджений цей метод у Північній Кореї. Тому поки рано говорити про тенденцію росту.

Однак ця історія змушує замислитися над тим, як мобільні платежі змінили економіку інших країн. Візьмемо, наприклад, успіх мобільних грошей у Кенії. Ця країна вважається одним з лідерів на шляху до безготівкового суспільства.

Історія почалася у 2007 році із запуску M-Pesa — віртуальної банківської системи. Вона надає транзакційні послуги через SIM-картку. Після того як людина вставляє SIM-картку в мобільний пристрій, він може здійснювати платежі й переказувати гроші іншим користувачам за допомогою SMS.

Спочатку M-Pesa з'явилася у Кенії як альтернативний спосіб доступу до фінансових послуг для тих, у кого немає банківської картки. Результат був приголомшливим. Людям більше не потрібно носити з собою готівку, а тому кількість крадіжок, грабежів та шахрайства скоротилося. Ефективність фінансових послуг також підвищилася, оскільки людям більше не потрібно відвідувати банки, стояти в черзі та чекати. Є численні звіти, які показують поліпшення рівня життя в Кенії завдяки M-Pesa.

Схожа ідея для Північної Кореї обговорювалася і на одному з останніх семінарів, який провів Корейський інститут фінансів Південної Кореї. На семінарі 2018 року заступник голови економічного інституту IBK Чо Бон Хен вказав на необхідність використання в Північній Кореї подібної M-Pesa системи.

«Кількість абонентів мобільного зв'язку в Північній Кореї досягло близько 6 мільйонів. Перший випуск смартфонів відбувся у 2013 році. Наразі в країні виробляють близько 20 видів смартфонів», — сказав Чо.

Однак він додав, що платіжна інфраструктура як і раніше залишає бажати кращого, хоча є тенденція до зростання.

Чо запропонував покроковий підхід до поліпшення інфраструктури. Першим кроком буде установка банкоматів в аеропортах, на вокзалах, магазинах і будівлях, що дозволить людям легко оплачувати рахунки. За його оцінками, на початковому етапі буде потрібно близько 20 000 банкоматів. Другим кроком буде запуск мобільних додатків, прив'язаних до банків, а третім етапом буде впровадження аналогічної M-Pesa системи. Чо зазначив, що такі кроки закладуть основу для створення Північною Кореєю більш всеосяжної фінансової інфраструктури.

utm_Campaign
Сума:
грн
-
+
Термін:
днів
-
+
  • Сума

  • Проценти

  • Сума погашення

Код активований